Gastronomia jantar

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania jest reakcja na pytanie, co obecne jest tania bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we charakterystyczne miejsce za wysokiego ciśnienia, które wypływa na produkt awarii. Urządzenia mogą być łączone w różnych systemach. Różnią się między sobą w relacje od typu instalacji oraz medium. Mogą posiadać nietypowe typy, inne sposoby rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na stanie produkcji. Potrafią być więcej zrobione z odmiennych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na ostatnim, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki został zrobiony w skutku rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa mogą stanowić indywidualnie dostosowane do rodzaju instalacji czy urządzenia. Realizowane są razem z wymogami klienta. Zdecydowanie największą popularnością zajmują się płytki, jakie korzystają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii staje się znacznie mniejsze.

W sprzedaży widoczne są płytki nacinane laserowo, przy zachowaniu technologii Gi laserowej.

Niezwykle popularne jest wykonanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim układzie płytka stanowi dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które ponoszą w sukcesu działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie tani i zawory muszą spełniać restrykcyjne normy bezpieczeństwa, które są podyktowane przepisami prawa.